POLSKA 26 lipca 2016 - NOWA EMISJA NBP!

 POLSKA 26 lipca 2016 - NOWA EMISJA NBP!
29.04.2017

26 lipca 2016 roku Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu monety „Polska Reprezentacja Olimpijska Rio de Janeiro 2016”, złotą o nominale 200 zł oraz srebrną o nominale 10 zł.

Na awersie monety złotej przedstawiony został, widniejący na fladze Brazylii, układ gwiazd z gwiazdozbiorem Krzyż Południa, natomiast na rewersie zaprezentowano: Polski Symbol Olimpijski, stylizowaną postać kolarza górskiego podczas zawodów oraz odwołania przyrodnicze do fauny i flory Brazylii – organizatora Igrzysk XXXI Olimpiady Rio 2016. Na awersie monety srebrnej przestawiono stylizowany zarys toru, po którym obraca się zawodnik rzucający młotem, odwzorowanie jego postaci oraz układ gwiazd widniejący na fladze Brazylii. Z kolei na rewersie ukazano Polski Symbol Olimpijski, stylizowany wizerunek zawodniczki rzucającej młotem oraz odwo- łania do brazylijskiej przyrody.

Cena złotej monety to 3100 zł

Cena srebrnej monety to 115 zł

Zapraszamy

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij